Jak wyglądają wizyty ?


Przed pierwszą wizytą!

 • Na pierwszą wizytę należy umówić się wcześniej telefonicznie. Dietetyk wyznaczy konkretny dzień i godzinę, aby termin wizyty nie kolidowały Państwu z innymi obowiązkami ( nie będziecie musieli Państwo zwalniać się z pracy, aby iść na wizytę). Pracujemy codziennie od 10-18, jak również w soboty od 10-14.

 

 • Podczas rozmowy telefonicznej dietetyk powie Państwu jakie trzeba wykonać badania z krwi przed przyjściem na wizytę (najczęściej to: morfologia, lipidogram, glukoza i insulina rano na czczo, kwas moczowy,  kreatynia, ALT, AST, GGTP, TSH, mocz)

 

Zanim spotkasz się z dietetykiem, warto, abyś zastanowił się:

 • Czy Twój sposób żywienia w weekend jest inny niż w pozostałe dni tygodnia?
 • Czy występują u Ciebie jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne?Czy przyjmujesz leki?
 • Co i w jakich ilościach pijesz w ciągu dnia?
 • Jak wyglądają Twoje posiłki w ciągu tygodnia?
 • Jak oceniasz swoją aktywność fizyczną?
 • Czy w przeszłości stosowałeś diety? Jakie? Jak długo?

 

Pierwsza wizyta!

Trwa około 1-2h (przeciętnie ok. 1,5h).

Podczas tej wizyty dietetyk przeprowadza analizę składu ciała (m.in. zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej w organizmie, zawartość wody w organizmie, z podziełem na wodę wewnątrz- i zewnątrzkomórkową, wiek metaboliczny) oraz dokonuje  badań antropometrycznych (mierzenie obwodu bioder, ud, ramienia).

 

Dietetyk przeprowadza z Państwem szczegółowy wywiad lekarski i żywieniowy, aby jak najlepiej Państwa poznać i móc ustalić rodzaj i założenia diety, którą przygotuje na następną wizytę.

 

Dietetyk omawia z Państwem dotychczasowe błędy żywieniowe, przeprowadza edukację żywiniową i ustala z Państwem cele i plan działania.

 

Uzupełniacie Państwo tabelki z preferencjami dotyczącymi produktów i potraw, które chcielibyście jeść będąc na diecie.

 

Otrzymają Państwo również wskazówki jak należy się odżywiać, by osiągnąć zamierzony cel. Dietetyk przedstawi Państwu listę produktów zalecanych i przeciwwskazanych w Państwa diecie.

 

Otrzymacie Państwo Plan Kaloryczny zbilansowany pod kątem kalorii, zawartości białka, tłuszczu i węglowodanów, do którego stosujecie się już od dnia następnego po wizycie- zaczynacie kurację już na następny dzień, a nie dopiero po otrzymaniu jadłospisu.

 

Druga wizyta!

Zalecany odstęp między pierwszą, a drugą wizytą to 7-14 dni. Na pierwszej wizycie otrzymaliście Państwo plan kaloryczny i dzienniczek. Na drugiej wizycie dietetyk sprawdza czy stosowaliście się Państwo do otrzymanych zaleceń, wykonuje ponownie analizę składu ciała i omawia różnice. Otrzymujecie Państwo jadłospis, dopasowany do Państwa celów, stanu zdrowia, proporcji ciała. Jadłospis składa się z produktów i potraw, które Państwo lubicie (nie musicie się martwić, że będąc na diecie musicie jeść coś wbrew sobie). Listę preferencji uzupełniacie Państwo na pierwszej wizycie.

 

Trzecia wizyta i kolejne!

Na trzeciej wizycie (mniej więcej 2-3 tygodnie od drugiej wizyty) dietetyk dokonuje analizy składu ciała, ocenia postępy i rzetelność stosowania się do jadłospisu. Omawia kolejne cele i etapy kuracji żywieniowej. W razie potrzeby modyfikuje jadłospis lub układa nowy jadłospis na Państwa życzenie (dodatkowa opłata).

 

 

 

 

Dieta, którą ułoży dla Was dietetyk, będzie:

 

 •  indywidualnie dopasowana do Państwa stanu fizjologicznego, stanu zdrowia i stopnia aktywności fizycznej,
 • zgodna z preferencjami żywieniowymi, nie będzie w niej produktów i potraw, których Państwo nie lubicie,
 • na Państwa kieszeń. Zaproponowane potrawy będą odpowiednie do Państwa możliwości finansowych.
 • dostosowana do Państwa tryby życia i pracy zawodowej.
 •  potrawy będą łatwe i szybkie do przygotowanie
 • BĘDZIE SMACZNA, KOLOROWA I SYTA.
 • Nie będziecie Państwo odczuwać głodu.